Bütüncül Erişilebilirlik Hizmeti

Erişilebilirlik Hizmetleri

Bilgisayar ve Internet sayesinde bilgiye daha kolay ulaşan görme engelliler, erişilebilir olarak düzenlenen web sayfalarına bağlandıklarında kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan, web sitelerinin sunduğu hizmetlerin tamamından sorunsuz bir biçimde faydalanabilmektedir. Bilgisayar kullanım oranı hızla artan engelliler, web sitelerinin erişilebilir hale getirilmesi sayesinde kendi işlerini rahatlıkla görebileceği için büyük bir sosyal fayda ortaya çıkacaktır. Ayrıca bu sayede, düzenledikleri web siteleri ile daha geniş bir kitleye, daha uygun şartlar altında hizmet sunmayı amaçlayan özel veya tüzel kişiler, daha profesyönel ve sorunsuz bir hizmet sağlayabilecektir.

Engellilerle ilgili tüm alanlarda en profesyönel çözümleri sağlamak amacıyla kurulan BEYİD Ltd, bu alanlardaki son teknolojik ürünleri vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın yanında, profesyönel ekibi ile güncel gelişmeleri takip ederek güçlü bir teknik danışmanlık birimi oluşturmuştur. Web çözümleri konusundaki bilgili ve deneyimli ekibiyle BEYİD Ltd; Web sitelerinin hiç görmeyen veya az gören kullanıcılar için daha erişilebilir kılınması adına geliştirilen çözümleri web yöneticileriyle paylaşmaktadır.

Web sitelerinin erişilebilir hale getirilmesi yönünde sunduğumuz çözümler, teknik yazılım paketleri ve danışmanlık hizmetleri aracılığıyla çift kollu olarak sunulmaktadır.

Sunduğumuz teknoloji paketleri, web sayfalarının hiç görmeyen veya az gören kullanıcılar için seslendirilmesini veya görsel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde görüntülenmesini sağlar. Erişim paketlerimizi kullanarak  sitenizin renk ve yazı boyutu ayarlarını az görenlerin kendi gereksinimlerine göre belirlemelerine imkan tanıyabilir, ayrıca az gören veya hiç görmeyen kullanıcılarınız için sitenizin sesli hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece az gören ve hiç görmeyen kullanıcılarınız sitenizi istedikleri konuşma hızında ve kaliteli sesler aracılığıyla dinleyebilir, sayfalarınızı ihtiyaç duydukları renk ve boyut özellikleriyle kullanabilir.

Web sitelerinin erişilebilir hale getirilmesi için sağladığımız desteğin ikinci kolu ise danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet kapsamında, alanının uzmanı web programcılarımız tarafından, görme engellilerin bilgisayar kullanabilmesini sağlayan ekran okuyucularla sitenizin bütün bölümleri arasındaki uyum incelenir. İnceleme sonucunda tespit edilen aksaklıkların giderilebilmesi için, sitenizin görselliğine ve içeriğine zarar vermeyecek teknik çözüm önerileri; detaylı, kolay uygulanabilir ve anlaşılır raporlar halinde tarafınıza iletilir.

Farklı bir biçimde ifade etmek gerekirse; profesyönel ekibimiz, kendilerine bildirilen bir web sayfasını tüm bölümleriyle en detaylı biçimde incelemekte, bu incelemeden elde edilen bilgileri değerlendirerek erişilemeyen noktaları sıralamakta, sonuç olarak da bu noktalarla ilgili teknik çözüm önerilerinin, sitelerin görselliğine de zarar verilmeksizin nasıl uygulanabileceğini detaylı bir rapor halinde ilgili kişi veya kuruma sunmaktadır.

Bina içi navigasyon ve yönlendirme sistemimiz Navses ile bina içlerini daha erişilebilir hale getirmekteyiz.

Erişilebilirlik uzmanlarımız; uyum paketlerimizi kullanarak ve detaylı raporlarımızda ifade edilen işlemleri uygulayarak web sitelerini erişilebilir hale getirmek isteyen yetkililerin hizmetindedir.