Biz Kimiz

Engellilerin toplumla bütünleşmeleri ve hayatın her alanında etkin olmaları kendilerine verilen imkanlar aracılığıyla mümkün olmaktadır. Teknoloji kullanımı, bu imkanların başında gelmektedir.

Engellileri ilgilendiren konularda uzman seviyesindeki girişimciler tarafından “Bilgiye Erişmek Herkesin Hakkı” sloganı ile kurulan şirketimiz; 2005 yılından bu yana, ülkemizde yaşayan engellilerle, ürün ve hizmetlerini engellilerin kullanımına uygun hale getirmek isteyen tüzel kişileri teknolojik çözümler kanalıyla buluşturmaktadır. Bu amacı gerçekleştirmek ve bizden hizmet bekleyen kişi, kurum ve kuruluşların beklentilerine eksiksiz cevap verebilmek adına, alanlarında uzman kişilerden oluşan ekibimizle dünyanın önde gelen firmalarıyla “çözüm ortağı” olarak çalışmaktayız.

Sunduğumuz bilgisayar çözümleri, engelli ve yaşlılara bilişim dünyasının kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Dağıtımını yapmakta olduğumuz, dünyanın en gelişmiş ekran okuma programları ile görme engelliler evde, okulda, iş yerinde, hatta seyahat ederken bilgisayarlarının tüm imkanlarından faydalanabilmektedir.

Ekran büyütme programı , görme yetersizliği sebebiyle bilgisayar monitörünü görmekte güçlük yaşayan yahut gözlerini yormak istemeyen kullanıcılar için sunduğumuz ideal bir çözümdür.

Ürün yelpazemizde yer alan ve “CCTV” olarak bilinen özel dijital ve akıllı büyüteçlerle, görme güçlüğü yaşayan kimseler kitap okumak, bulmaca çözmek gibi aktivitelerin keyfini eksiksiz yaşayabilirler.

Görme engelli öğrenciler, kabartma not alma cihazlarımızdan herhangi biri aracılığıyla sınıfta not tutabilir, aldıkları notları okuyarak derslerinde başarılı olabilir ve bu notları gören arkadaşlarıyla paylaşabilir.

“Kabartma ekran (Braille Display)” çözümlerimiz, elektronik ortamdaki yazılı kaynakları kabartmaya dönüştürerek, görme engellilerin bilgiye özgürce erişimini sağlar.

Bilgiye ulaşmanın ve ondan faydalanmanın herkesin hakkı olduğu gerçeğinden hareketle, yazılı bilgi kaynaklarından görme engelli kimselerin başkalarına bağımlı olmadan rahatlıkla faydalanabilmeleri için, şirketimiz bünyesinde oluşturduğumuz kabartma baskı departmanımızda her türlü kitap, süreli yayın, ilan, broşür, kart vizit, tebrik kartı, davetiye, takvim, harita, grafik vb. materyal kabartma ortamda hazırlanmaktadır. Böylece görme engellilerin yazılı bilgiye ulaşmaları mümkün olmakta, ürün ve hizmet sunan kuruluşların bu kimselere ulaşmaları kolaylaşmaktadır.

Ayrıca engellilerin eğitim ve günlük hayatlarında kullandıkları braille tablet, kalem, konuşan, kabartma ve büyük puntolu saatler, hesap makineleri, konuşan sağlık cihazları, spor malzemeleri vb. çeşitli araç/gereçlerin Beyid Ltd aracılığıyla temin edilmesi mümkündür.

Öte yandan Beyid Ltd, özürlüler kanunu hükümlerine göre engelliler alanında yapacakları çalışmaların etkin bir şekilde gerçekleşmesi için yerel yönetimlerle, ürün ve hizmetlerini engellilerin kullanımına uygun hale getirmek isteyen tüm diğer kuruluşlara eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Günümüzde en önemli bilgi paylaşım araçlarından biri de internet ve web siteleridir. Engellilerin de bu teknolojiyi kullanamamaları düşünülemez. Web sitelerinin görünümünü olumsuz etkilemeyecek olan  birtakım düzenlemelerle, görme engellilerin de web sitelerinden kolaylıkla faydalanmaları mümkündür. Beyid Ltd olarak, bu konuda da danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

– Beyid Ltd olarak Sorumluluğumuzun, satış sonrasında da devam ettiğinin bilincindeyiz. Bu çerçevede kusursuz teknik destek sağlamak ve ithalatı yapılan ürünler için tamamen Türkçeleştirilmiş eğitim materyalleri hazırlamak temel ilkelerimizdendir.

Kurulduğumuz günden bu yana, üstlendiğimiz çok önemli projeleri başarıyla tamamlayarak, hem “çözüm ortaklarımızın”, hem de müşterilerimizin takdirini kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Başardık ve başarmaya devam edeceğiz.

Çünkü:

– Teknolojik çözümler sunarak, engelleri fırsat eşitliğine dönüştürebileceğimiz inancıyla yolumuza devam etmekteyiz.
– Önemli bir kısmını  engellilerin oluşturduğu  uzman bir ekiple çalışıyoruz.
– En büyük ve en değerli kazancımızın, sizlerin bize duyacağı güven olduğunu biliyoruz.