Zoomtext Ekran Büyütme Programı

ZoomText programı, az görenlerin ve gözlerini yormak istemeyenlerin bilgisayarı gözlerini yormadan ve başkalarından yardım almadan rahatlıkla kullanabilmelerine imkan sağlayan son derece gelişmiş özelliklere sahip bir ekran büyütme yazılımıdır.

                                                                             

ZoomText bu alanda dünyada en çok kullanılan ve tercih edilen program olma özelliğine sahiptir.

ZoomText’in özelleştirilebilirliği sayesinde programı kullananlar, ekranı ihtiyaçlarına ve görme oranlarına göre, nasıl istiyorlarsa o şekilde görüntüleme imkanına sahiptir. Ekrandaki resim, metin ve benzeri objeler istenilen boyutlarda görüntülenebilir; arka plan ve ön plan renkleri ihtiyaca göre istenilen şekilde düzenlenebilir.

ZoomText programının gelişmiş konfigürasyon özellikleri sayesinde her program ve uygulama için farklı görüntü seçenekleri belirlenip yapılan bu ayarlar ayrı ayrı kaydedilebilir.

Programın arama özellikleri sayesinde metin, internet ve uygulamalar üzerinde istenilen noktaya kolayca ulaşılabilir.

ZoomText, bütün bu gelişmiş özelliklerin yanında, menü seçenekleri, ekranda görüntülediği mesajları, kullanım kılavuzu ve başvuru kitapçığı ile Türkçe olarak firmamız farkıyla kullanımınıza sunulmaktadır.

Program doğal insan sesi kalitesine sahip seslendiricisi sayesinde ekran okuyucu olarak da kullanılabilir. Programın neyi ne kadar seslendireceği kullanıcı tarafından belirlenir.

ZoomText ekran büyütücü/okuyucu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

ZoomText Camera 
ZoomText Camera özelliği, basılı materyal veya benzeri nesneleri yüksek çözünürlüklü (HD) bir kamera aracılığıyla bilgisayarınızın monitörüne yansıtır. Yansıtılan görüntüyü monitör üzerinde izleyebilir veya büyütebilirsiniz. Basit kontroller aracılığıyla görüntüyü küçültüp büyütmek, gerçek renk ve yüksek kontrastlı renk seçenekleri arasında geçiş yapmak, kameradan yansıyan görüntüyü ekranın tamamında veya bir kısmında görüntülemek mümkündür. Maliyeti $100’ın altında kalan, piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz HD webcam’ler sayesinde, ZoomText Camera uygulaması geleneksel CCTV’lere düşük maliyetli ve taşınabilir bir alternatif sunuyor.

ZoomText Gelişmiş Web Bulucu
ZoomText Gelişmiş Web Bulucu, web sitesi veya web sayfalarında belirli ifadeler için arama yapmanızı sağlar. Bu özellik sayesinde web sayfalarını hızlıca inceleyerek ilginizi çeken bölümleri de bulabilirsiniz. Sayfa üzerinde hareket ederken üzerine geldiğiniz bölümler ışıklandırılır ve sesli olarak okunur. İlginizi çeken bir bölümü bulduğunuzda, bu noktadan sonra gelen metni Web Bulucu’ya okutabilirsiniz. Bulunan öğe başka bir sayfaya bağlanan bir link ise, Web Bulucu bu linki açarak aramaya devam edebilir.

ZoomText Programının Dökümanları
ZoomText Programının Özellikleri
ZoomText Programı İçin Sistem Gereksinimleri
ZoomText Lisans Türleri
ZoomText Demo İndir
USB Üzerinde ZoomText

 

                                                                                       

Bir Cevap Yazın